YENİ YAZILAR
Anasayfa / Google / Google’dan Yeni Girişim
googledan-yeni-sosyal-paylaşım-uygulaması-spaces
googledan-yeni-sosyal-paylaşım-uygulaması-spaces

Google’dan Yeni Girişim

Google, istediği başarıyı bir türlü elde edemediği sosyal medya hizmetinde yeni bir girişim ile karşımıza çıktı. Bu diğer girişimlerinin başarısız olduğu anlamına gelmiyor tabiki ancak Google cephesinde tatmin edemediği aşikar.

Google’ın yeni sosyal medya girişimi olan Spaces, daha çok küçük gruplara yönelik sosyal paylaşım uygulaması olmuş gibi. Kullanıcılar Spaces ile tek dokunuşla istedikleri konuda bir alan (space) oluşturabiliyor.

Google hesabı ile kullanılabilen Spaces’te kullanıcılar, oluşturdukları bu alana (space) arkadaşlarını da davet edebiliyor ve ekleyebiliyorlar. Google Arama, Google Chrome, Google Fotoğraflar ve Youtube video hizmetlerine erişim sunan Spaces ile makaleler, videolar ve fotoğraflar uygulamadan çıkma gereksinimi duyulmaksızın aranıp bulunabiliyor ve paylaşılabiliyor. Spaces’te açılan alanın üyeleri de her yayına yorum yapabiliyor.

AppStore ve Google Play’in yanısıra Google Chrome uzantısı da bulunan Spaces’e internet üzerinden de spaces.google.com linkinden ulaşılabiliyor. Spaces; kullanımı, paylaşımı, arayüzü ve dizaynıyla Google’ın sosyal paylaşım platformu olan Google Plus’ı da çağrıştırıyor.

Spaces’i mobilde kullanmak için AppStore ve Google Play üzerinden ücretsiz bir şekilde ulaşabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

google-apple-ı-geride-bıraktı

Google Apple’ı Geride Bıraktı

Google ana kuruluşu Alphabet’in piyasa değeri 503 milyar dolara çıkarak Apple’ı geçti. 13 yıldan sonra …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir