YENİ YAZILAR
Anasayfa / Google / Youtube Mobil’e Özel Mesajlaşma Özelliği Geliyor
youtube-mobil-uygulamasina-mesajlasma-ozelligi-geliyor
youtube-mobil-uygulamasina-mesajlasma-ozelligi-geliyor

Youtube Mobil’e Özel Mesajlaşma Özelliği Geliyor

Sosyal medya kategorisinde olmayışından dolayı özel mesajlaşma Youtube için gereksiz gibi görünse de anlaşılan Youtube, uygulamada bir paylaşım seçeneği bulunduğunda kullanıcıların birbirleriyle paylaşacakları videoların miktarının artacağına inanıyor. Facebook ve Snapchat’in video paylaşımı ve son dönemlerde video üzerine girişimlerindeki agresif tutumları dikkate alındığında YouTube’un bu girişimiyle sınırlarını daha net belirlemeyi ve kendisini korumayı hedeflediği söylenebilir. Diğer birçok platform gibi tutuculuğunu korumayı amaçlıyor.

GEÇİRİLEN ZAMANI ARTIRMAK İÇİN YENİDEN DÜZENLENİYOR

YouTube, özelliklerini geliştirerek kullanıcılarını yalnız bir videoyu izleyip gitmek yerine aynı zamanda vakit geçirebilecekleri bir platform olduğuna da ikna etmeyi istiyor. Wired’ın haberine göre, bu özellik çevresinde YouTube mobil uygulamasından fotoğraf veya bağlantı paylaşımı yapılabiliyor. Aynı zamanda YouTube kullanıcıları aralarında sohbet de edebiliyor. Kullanıcılar “Doğal Paylaşım” ile arkadaşlarına veya takipçilerine gönderdikleri videolar ile fikir alışverişinde bulunabiliyor. Doğal paylaşım adı ile paylaşılan ve videoya erişim izni olanlar, arkadaşlarına bu yöntemle ulaşarak onların da YouTube’un yeni iletişim methodundan yararlanmalarını sağlayabiliyor. Özel mesaj ekranı, uygulama içerisinde açılan yeni bir sekmede gösteriliyor.

Youtube bu girişimiyle birlikte her ne kadar video konusunda liderliğini devam ettirmek istediğini göstermiş olsa da kullanıcılarına sunduğu “Youtube İş Ortağı” imkanı sayesinde bu liderlik uzun bir süre daha böyle devam edeceğe benziyor. Her ne kadar video girişimi yapılsa da Youtube’u ancak gıdıklayabilir görüşünü şimdilik söyleyebiliriz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

google-apple-ı-geride-bıraktı

Google Apple’ı Geride Bıraktı

Google ana kuruluşu Alphabet’in piyasa değeri 503 milyar dolara çıkarak Apple’ı geçti. 13 yıldan sonra …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir